EuroPrescolarul

SUNT MICI, DAR AU REZULTATE MARI!

Desi abia au pasit pe treptele cunoasterii, rezultatele lor sunt pe masura curiozitatii ce ii caracterizeaza. Inca de la grupa mica, prescolarii de la Gradinita cu program normal Negoiesti, participa la diferitele concursuri nationale si internationale precum SMARTY, EUROPRESCOLARUL, VOINICEL, etc.

Astfel, copiii sunt obisnuiti sa intre in competitie cu ceilalti colegi de varsta lor, sa se mobilizeze si sa reuseasca sa rezolve subiectele de la grupa la care sunt inscrisi. De la un concurs la celalalt rezultatele sunt din ce in ce mai bune. Numai la Concursul National VOINICELUL din oct. 2011 si la Concursul International SMARTY din 6 dec 2011 am avut urmatoarele rezultate:

- 35 copii - Premiul I

- 9 copii - Premiul II

- 6 copii - Premiul III

- 8 copii - Menţiuni

Felicitam toti copiii participanti si multumim tuturor parintilor care inteleg importanta acestor actiuni si sunt alaturi de noi.

Educatoare  Vlad Constanta

europrescolarul europrescolarul europrescolarul

GRUPA MIJLOCIE

europrescolarul gr mijlocie europrescolarul gr mijlocie europrescolarul gr mijlocie